Motor kısmından ses geliyorrrrr

mbatal0

New member
2012 kia ceed aracımda motor soğukken çalıştırdığımda bir ses geliyor (titreşimden dolayı olduğunu tahmin ediyorum) ve servise götürdüğümde bu sesin normal olduğunu söylediler.Sizin aracınızda da aynı problem varmı.

İyi günler.

kahraman

New member
benzer sorun bende de var konuyla ilgili be son çare m mahkemeye verdim zahmet olmaz sa sesin kaydını alıp paylaşırsanız aynı olup olmadığına bakalım

sezer.bursa

New member
Ayni sorun bendede var arkadasim.benim aracta 2012 heralde kronik.Serviste banada normal olduğunu söylediler.Bende pek fazla umursamadim.Yalniz her zaman yapmiyo.Sizdede öyle mi?

Berkan

New member
nası bir ses bu [MENTION=1145]kahraman[/MENTION] sende video varsa koyarmısın

kahraman

New member
mail adresi verirseniz göndereyim tel ile de görüşebiliriz

c@n

Super Moderator
[MENTION=1145]kahraman[/MENTION] video yu youtube yukleyip buraya da link verirseniz, sesi bizde duymus oluruz...:)

TeamPASAOGLU

kahraman

New member
tabiki arkadaşlar dosyaları yükleyim sizinle paylaşayım

c@n

Super Moderator
Tesekkurker, boylece daha cok kisi sesi duymus olur...:) cozum icin sans fazlalasir...

TeamPASAOGLU

Berkan

New member
135mb videoyu simdi seyrettim bende :)

ıslık vari geliyor ses daha cok turbo degilde kaçak olan bir yer varda ordan çıkıyor gibi yırtık hortum olabilir baglantılar olabilir kapagın oralardan biyerlerden olabilir

kahraman

New member
belki bilmiyorum ama araç 115 beygir fakat şimdi sanki 75 beygir gibi gidiyor baya mağdurum yani klima bile soğutmuyor diğeri kesinlikle şanzıman çünki o dosya yı garanti depertmanına gönderdik kavga dövüş değişim yapıldı yeni şanzıman geldi oda sorunlu :(

Berkan

New member
Cevap: Re: Motor kısmından ses geliyorrrrr

belki bilmiyorum ama araç 115 beygir fakat şimdi sanki 75 beygir gibi gidiyor baya mağdurum yani klima bile soğutmuyor diğeri kesinlikle şanzıman çünki o dosya yı garanti depertmanına gönderdik kavga dövüş değişim yapıldı yeni şanzıman geldi oda sorunlu :(
hortumları bir kontor ettirin bence yırtık vs varsa basınc kacırıp güçten düşmesi yada kesiklik yapması muhtemel

birde
motordaki ıslık sesi üst devirlere cıktıkca artıyormu yada her devirde her sekilde aynı şiddettemi

kahraman

New member
üstat bu sorun ile ilgili defalarca servise gittim beni sürekli geçiştirdiler en son gittiğimde nerden biliyorsun belkide araba aldığından beridir böyleydi dediler inanırmısın v kayışı diş atlamış cevabı bile aldım

slhyldz

New member
Cevap: Re: Motor kısmından ses geliyorrrrr

üstat bu sorun ile ilgili defalarca servise gittim beni sürekli geçiştirdiler en son gittiğimde nerden biliyorsun belkide araba aldığından beridir böyleydi dediler inanırmısın v kayışı diş atlamış cevabı bile aldım
Debriyaja basıldığında ses kesiliyor mu?

slhyldz

New member
Cevap: Re: Cevap: Re: Motor kısmından ses geliyorrrrr

. Dogrudur kesiliyor birakinca tekrar birde vites de titreme oluyor o ses cikarken
Tam emin değilim ama şanzıman bilyasından ses gelebilir. Debriyaja basınca ses kesilir. Bundan 10 sene evvel 93 model aracımda benzer bir ses vardı. Bu yorum yapılmış fakat şanzıman açılınca komple şanzımanım değişmişti. Tabi benim şanzıman benden önceki sahibi tarafından yağsız kullanılmış. Bu ihtimali düşünerek bir anlayan ustaya bir gösterin bakalım ne diyecek. Şanzımancıda anlar.

Serkan OĞUZ

New member
Ses sonlara doğru kaybolur gibi oldu gerçekten hoş bir ses değil.Berkan ve Salihin dedikleri en yakın ihtimaller,debriyaja basınca sesin gitmesi kafa karıştırıyor yoksa banada sanki bir yerden kaçırıyor gibi geldi buda güç kaybı yarattığı için araç performans kaybı yaşayıp birde klima ile yüklenince iyice sıkıntıya düşüyor ve klimada gerekli devirdaim yapmadığı için soğutamıyor.Ben yarın fırsat bulduğum anda birkaç ustaya dinleteyim bakalım farklı farklı fikirler genelde nasıl bir yorum çıkaracak.Geçmiş olsun şimdiden umarım ufak bir sorundur.