Led stop yorumlarınızı bekliyorum

besto02

New member
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle uzun zamandır foruma giremiyordum. Fakat bu hafta sonu aracımda yapmaya çabaladığım şeyi fikirlerinize sunmak istedim. Yorumlarınızı bekliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

yalcin

New member
tam anlayamadım : )) ama değişik güzel bir çalışma olmuş..

alperky5054

New member
Smıle lar felan mı var gulucuk felan onlara benzettım

rayen

Super Moderator
Yapılan çalışmanın ne olduğunu net olarak yazarsanız, arkadaşlarımız ona göre yorum yapabilirler.

besto02

New member
Stop farların led olmasını istemiştim. Aklımda nasıl yapabileceğime dair bi kaç fikir geldi ve kolları sıvayarak girdim bu işe. Tamamen kendi işçiliğim ile piyasada şuan bolca bulunan sentetik bir kaplayıcı ile kaplayarak led ışık görüntüsünü yakalamaya çalıştım. Fakat bunu tam olarak açıklamadan fikirlerinizi öğrenmek istedim. Şuan sizler gibi caddelerde gören her insana bunu böyle böyle yaptım,nasıl olmuş demek yerine ilk bakışta akıllarda canlanan 'led ışığa bak ne güzel olmuş' veya 'bu adam ne yapmaya çalışmış' tarzında yorumlarınızı bekliyordum. Bu yüzden anlatmadan önce ilk görüşte aklınıza geleni öğrenmek istedim.konu başlığındada belirttiğim gibi led stop için yorumlarınızı bekliyorum.daha fazla ne açıklaması olabilir :)

inimicus

New member
Eline sağlık ama bence güzel durmamış. Başlığı okuyunca aklıma kesintisiz audi tipi led gelmişti belki de onun da etkisi var beğenmememde bilemiyorum. :eek:

fenci

New member
Ben beğendim. Lakin bunu nasıl yaptınız. Stopun içine mi moteli.??? Malzeme ne??
Sarı gibi duran sağ alt köşedekini beğenmedim. Sadece kırmızılar olsa daha iyi dururdu sanki.

besto02

New member
Onlar sinyal bölümü. Farın içerisiyle hiç bir şekilde uğraşmadım. İçerisindeki ampullerin yeri ve bölmeler yine ayni. Yaptığım iş sadece kaplama ve stop lambası,arka sis lambası,sinyaller,geri vites lambası,park lambasında yuvarlak yuvarlak boşluk bırakarak kendi isteğime göre desen vererek kaplamak.

fenci

New member
Anladım, Teşekkürler.

khan

Member
Anladığım kadarıyla siyah veya koyu renk bir folyoya belirli yerlere delikler açılıp stop öylece kaplanıp ışığın sadece deliklerden süzülmesi sağlanmış. Bir nevi maskeleme yapılmış.