kil kullan kirlenme(senelik temizlik)

yalcin

New member
daha öncede benzer çalışmalar yapılmıştı fakat paylaşmak istedim..malum arabakımı kendim yaptım sabahleyin yağ değişimi malum diğer filtreler değiştirdik vs.. hemen ardından garajda önce suya kattığım teflon+cile+şampuan karışımı ile kirini sköüp attım ardından durulama işlemi ve kurutma operasyonundan sonra geldik yüzeyi kil ile kaplamaya..bu işlem biraz uzun sürüyor yüzeyin heryerini kil ile kapladıktan sonra tamamen kurumasını bekledim, ve geldik bilek gücüne..temiz ve dokusu biraz yumuşak bezlerle kuruyan kili iyice yedirerek yüzeyle derinlemesine parlaklık kazandırdım..ben bu kil ile temizlik işini çok seviyorum çünkü yüzey inanılmaz parlaklık kazanıyor ve abartmıyorum en az 20 gün bu parlaklık kalıyor tabii kil sayesinde yüzeyde koruyucu bir tabaka oluşuyor ve bence bu 6 ayda bir tekrarlanmalı..işsizliğimden dolayı vakit ayırıp tek başıma 4 saatte bitirebildim..garaj müsait olduğu için..dileyen arkadaşlar olursa malzemeyi alırız birlikte halledebiliriz..Ekli dosyayı görüntüle 1554teflon+cile+cilalı şampuan birlikte bir kovaya boca edilir:rolleyes:
Ekli dosyayı görüntüle 1555güzelce köpükle kabası ve incesi alınıp kuru bezlerle yüzey temizlenirrrr:)
Ekli dosyayı görüntüle 1556ardından 3-5 dakika güneşlenmeye bırakılıpp, kuruma işlemi yapılır:eek:
Ekli dosyayı görüntüle 1557ve kil ile yüzeyin temas zamanı geldi..telefonun şarjı bitiyordu o aşamada çekemedim:(
Ekli dosyayı görüntüle 1558motoruda unutmadım tabii:cool:
hee buarada araç içi temizliğini elektrikli süpürge işlemi ile en başta yaptım..işin en tozlu kısmıydı sonrası 3 saat kadar sürüyor...
allah kolaylık versin...butarafda olupda uygulama yapmak isteyen arkadaşlar varsa garajım emrinizde..haberleşelim..