Kia Cee'd'in kalitesine Fifth Gear'da şaşırıyor...

ERGIN

New member
Daha önce verildi mi bilmiyorum ancak tıpkı Top Gear gibi yıllardır otomobil testleri yapan ve bir çok aracın notunu burun kıvırarak kırmalarıyla ünlü ingiliz Fifth Gear programında Kia Cee'd bir çok başlıkta oldukça yüksek puanlar alıyor. Özellikle 0:55-1:25 arası olan bölümde kalitesi için "Porsche ve Merc (Mercedes) kalitesinde" diyerek şaşırmalarına bayıldım :) Sonrasında Megan RS ile karşılaştırıyorlar...

[video=youtube;LwoXQmveUnI]http://www.youtube.com/watch?v=LwoXQmveUnI[/video]

slhyldz

New member
Çok güzel gerçekten. İngilizce bilmediğim için sadece 8,5 tan 9 aldığını ve mimiklerinden çok beğendiklerini anladım. :D

Acaba bu araçla, Türkiye'de satıştaki araç, malzeme işçilik birebir aynı mı?

slhyldz

New member
Koltukları sanki farklı geldi bana.

inimicus

New member
Testteki araç gt. Koltuklar da recaro. Temel olarak aracın ön incelemesinde iç mekan, Göstergeler ve direksiyon malzeme kalitesi övgü aldı.

pepe

Active member
Ceed i almadan önce izlediğim yüzlerce videodan 1 tanesi de bu idi...iç mekan kalitesi ve işçiliğine hayran kalıyorlar...sadece megane rs ile karşılaştırıldığında sürüş dinamiklerinde bir nebze daha düşük buluyorlar

inimicus

New member
Ayrıca bu tür normalde hb olup da sporcu donanımla gelen araçlara hot hatch deniyor ingilizcede. Programramda Megane rs için bu tür araçlar arasında benchmark yani referans deyimini kullandılar. Yine de konfor yol tutuş şasi ve sürüş/motor özellikleri konusunda Megane'la kafa kafaya gitti testte. En genç olanı arabanın iğrenç ismine rağmen (ingilizcede ilerleme anlamına geliyor) 8.5 verdi on üzerinden.

Berkan

New member
sınıf olarak aynı olsa bile megane rs ile yani en iyi hızlısıyla karsılastırılmak bile yeter benim için.

cünkü 80-90lardan taa gordini'den baslayan formula 1 dahil yıllarca markalar sampiyonu olmus. cogu hot hatchin tozunu atmıstır (türkiyede kıymeti bilinmesede) nürburgring gibi pistte dalga gecercesine supersportlarla aynı dereceyi yapan 8 dakika altı(7,54) en hızlı önden çeker rekorudur.(#under8 diye ararsanız görürsünüz yeni leon cupra eski megane rsden aldı bunlarda dalga gecer gibi leondan geri aldı rekoru sacma sapan yerlere indirdi)