kia ceed uzunlar led xenon & mercekler bi xenon uygulaması

brkrhn61

Active member
rakam çok yüksek 1350 tl verilmeye değer mi acaba ? :D

Asderuma

New member
Usta bomba olmuş yeninle benimde istediğim sadece uzunların xenonolmasi yanı sellektorde o havayı yasamak istiyorum flash gibi cakicak ama bildiğim kadarı ile xenon biraz geç açıldığı icin anlik sellektorde tam ışık alamaya biliriz dogrumudur bilemiyorum bilgisi olan vara yazsın

Berkan

New member
Usta bomba olmuş yeninle benimde istediğim sadece uzunların xenonolmasi yanı sellektorde o havayı yasamak istiyorum flash gibi cakicak ama bildiğim kadarı ile xenon biraz geç açıldığı icin anlik sellektorde tam ışık alamaya biliriz dogrumudur bilemiyorum bilgisi olan vara yazsın
xenonda farın ısınması lazım sellektör attıgında pasparlak olması için bunun içinde yola cıkmadan uzunları ac kapa yapıp yada yola cıkmadan oldugu 1-2 dakika acık bırakmak bir çözüm. ama ledde öyle bir dert yok çaktıgın gibi hep gücü neyse en üst seviyede yanıyor. yanlız mercekli farlarda biraz ilginc gecen arkadasım aldı ayarını tutturana kadar anamız agladı oyüzden imkan varsa satın almadan once deneyin

akif_ulucay

New member
yavuz bey uzunlara led xenon takmayı düşüyorum photon marka için aradım fakat ceedte muhtemelen arıza yakar dediler sizinkinin markası nedir acaba? birdeuzunlar hemenmi çakıyor ısınmasımı gerek ayrıca görüş kalitesi normal ampule kıyasla nasıl bu led xenonun?

Bestgti80

New member
Orjinalliği bozmak istemeyenlere bunu öneririm 30$ arıza ışığı yakma olayı olursa onuda direnç takarak düzelte biliyorsunuz led olduğu için faza ısıda olmayacaktır. 1set 60W COB chip car H7 led headlights H8 H9 9005 HB3 HB4 9006 H11 LED headlight bulbs headlamp 5600LM LED Car headlight-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
Yok merceğin arkasına xenon takayım ama farın arkasını kesmeyeyim diyorsan kendinden balastlı ampul var oda 70$ yurtdışından alın Türkiye kat kat pahalı satıyorlar bilginize

korrinni44

New member
xenon far garantiyi bozduğu için çok istememe rağmen taktırmadım.
yakın zamanda sağ led lerde titreme oldu ve servise gittim garanti kapsamında hemen değişti far ünitesi komple.

değişmeden önce detaylı bir inceleme yapıldı ve eğer xenon olsaydı değiştirmeyeceklerdi.
haberiniz olsun..

matrox

New member
Öncelikle gule gule kullanın fakat karsi şeritte seyahat edenler için fazlasıyla parlak

Ayrıca

Helezon diye tabir ettiğiniz ampuller halojen (tungusten flamanli)
Led xenon diye tabir ettiğiniz ampuller power led dir

Xenon ve led her ne kadar satilirken bu şekilde tabir edilse de birbirleriyle uzaktan yakından alakalari olmayan iki ampul çeşididir.

Unutmayın hiçbir isik kaynağı tungusten flamanli ampul kadar doğal renkleri veremez (güneş isiginin verdiği renk yansıması) .bu nedenle halojen ampul her turlu ortam şartında en iyi görüşü sağlarken gözünüzün yorulmasinida engeller .

Benim şahsi görüşüm orijinal ampullerin çok daha verimli olduğudur.

Yine de zevkler ve renkler tartışılmaz

Saygılarımla

slhkartal

New member
arkadaşlar merhaba birşey sormak istiyorum kendi xenonlarım var fakat farlara taktıgımda yuvalara uymuyor sizler nasıl hallettiniz yardımcı olabilirmisiniz ?

rayen

Super Moderator
Orjinalliği bozmak istemeyenlere bunu öneririm 30$ arıza ışığı yakma olayı olursa onuda direnç takarak düzelte biliyorsunuz led olduğu için faza ısıda olmayacaktır. 1set 60W COB chip car H7 led headlights H8 H9 9005 HB3 HB4 9006 H11 LED headlight bulbs headlamp 5600LM LED Car headlight-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
Yok merceğin arkasına xenon takayım ama farın arkasını kesmeyeyim diyorsan kendinden balastlı ampul var oda 70$ yurtdışından alın Türkiye kat kat pahalı satıyorlar bilginize
[MENTION=2621]Bestgti80[/MENTION] önerdiğin ampuller hala kullanımda mı? Deneyimlerini paylaşırsan sevinirim. Ben de niyet ettim, problemsiz ise alayım diyorum. :)

Bekir

New member
Bende aracımın far kısmını siyah ve tamponun alt plastiğini siyah yapmak istiyorum nasıl yaparım?

ntugral

New member
Sırf şu sarı farlardan dolayı ceedlere yaklasanıyorum bende bi zenonlu civic var aydınlatmasını olağan üstü oldugu için degıstıremıyorum arabayı sarı far cok basit geliyo bana