Kia ceed boyada soyulma

akrepkral86

New member
Arkadaşlar aracımda arasıra tampon altlarında boya soyulmaları oluyor bizim araçların boyasımı çok ince yoksa aynı durum diğer araçlar içinde mi geçerli ben daha önce hiçbir aracıma dikkat etmemiştim bu beyaz olduğu için gözüme çarpıyor soyulmalar bunu önlemenin bir yolu var mı acaba:confused:

rayen

Super Moderator
Soyulma mı? Yoksa taş izi mi?

Berkan

New member
nasıl birşeymiş resimle destekelrseniz merak ettim acıkcası. ama süpheniz varsa gidin garantiye söyleyin.

benim piano black ızgaramın attı boyası götürdüm servise, resim cekip yollandı cleik motora ve değişim yapıldı 1 1,5 ay icinde

akrepkral86

New member
Taş izi Rasim abi yanlış anlaşılmasın tampon altlarında taş gelmesinden dolayı ufak boya dökülmeleri oluyor ben rötuş yaptırıyorum serviste oralara ama biraz sırıtıyor tabii o zamanda bunu önlemenin bir yolu varmıdır birde forumdaki arkadaşlara danışayım dedim

rayen

Super Moderator
Valla kaçınilmaz bir durum. ceedlerde sıçrayan taşlar direkt arka tamponda. Belki kaput filmi benzeri bir ürünle kaplanırsa boya atmasına engel olunabilir.

akrepkral86

New member
Ön tampondada oluyor abi valla kaput filmi ne kadar engeller bilmiyorum açıkçası

slhyldz

New member
Çağatay tabiri caizse cillop gibi aracımla bu yaz Reşadiye yaptım. Niksar Erbaa Tokat derken , aracın kaportasında en 10 tane taş izi var. MAlum bizim oranın yolları soğuk asfalt. Yazın sıcaklarda eriyen zift ile beraber yollar havada uçuşan mıcırlarla doluyor. Yapacak bir şey yok. Belki komple mıcırlardan koruyan bir sistem vardır.
Taş izi Rasim abi yanlış anlaşılmasın tampon altlarında taş gelmesinden dolayı ufak boya dökülmeleri oluyor ben rötuş yaptırıyorum serviste oralara ama biraz sırıtıyor tabii o zamanda bunu önlemenin bir yolu varmıdır birde forumdaki arkadaşlara danışayım dedim

Berkan

New member
komple şeffaf sert folyoya kaplatabilirsiniz ama minimum 4-5bin tutar. :D
taştır gelicek bu herşeyden kacınmamız imkansız okadar dikkat etmeme ragmen hafriyat kamyonundan seken bir taş kaputa nası iz + gamze yaptıysa gördükce deliriyorm ama simdi yaptırsam 2 ay sonra bidaha olacak oyüzden cok cılkı cıkmadıgı sürece dokunmayı düsünmüyorm okadarda olsun :)

uzun yola gidecek içinde 5 liralık maliyetle markette satılan 2 top streç filmi kat kat yaparak kaput ve camurluklara harcarsanız nispeten çok işe yarıyor daha az zarar görürsünüz ama yandan gecenler ne bu diye bakabiliyor :D

akrepkral86

New member
En iyisi boşvermek her güzelin bir kusuru vardır deyip geçeceksin

ErkanKASIM

New member
komple şeffaf sert folyoya kaplatabilirsiniz ama minimum 4-5bin tutar. :D
taştır gelicek bu herşeyden kacınmamız imkansız okadar dikkat etmeme ragmen hafriyat kamyonundan seken bir taş kaputa nası iz + gamze yaptıysa gördükce deliriyorm ama simdi yaptırsam 2 ay sonra bidaha olacak oyüzden cok cılkı cıkmadıgı sürece dokunmayı düsünmüyorm okadarda olsun :)

uzun yola gidecek içinde 5 liralık maliyetle markette satılan 2 top streç filmi kat kat yaparak kaput ve camurluklara harcarsanız nispeten çok işe yarıyor daha az zarar görürsünüz ama yandan gecenler ne bu diye bakabiliyor :D
antalyada adam tamponu 250 TL ye kaplarım dedi :) .. istanbuldada 900 TL çektiler

dante

New member
Boya atma sorunu tampon altında sol tarafta benim de başıma gelmiş durumda. Tırnak kadar küçük bir yer bariz soyulmuş duruyor. Bugün yaptıracağım komple boya koruma esnasında o bölgeyi de rötüşlatıp geçicem. Boyalarımız hassas ve ince arkadaşlar maalesef. Bu araçta iki sorundan çekiyorum sadece zaten.1-Boyanın hassaslığı 2- Şu zırt pırt bozulan farlar iç-dış