Kia ceed ayak aydınlatması

Batum

New member
emeğinize sağlık güzel.
eski aracıma bende yaptırmıştım, vag grubu araçlarında kadranda ayak aydınlatma menüsü var, Bcm den kontrol ediliyor. farlar açıkken istersen menüden yolda giderkende bu ayak aydınlatmayı - %20 den + %100 olarak açabiliyorsun.

slhyldz

New member
Neonların farklı kalınlık ölçüleri var. Alacak arkadaşların buna dikkat etmelerinde fayda var. Mesela şu linkteki neonlar 1,5 mm kalınlığında
El wire orange 5M 1.5mm neon light flexible wire rope with controller free shipping-in EL Products from Electronic Components & Supplies on Aliexpress.com | Alibaba Group
Evet bu daha mantikli. Zira bizim araca kalin neonlari sigdiracak kadar aralik goremedim ben. Ne kadar ince olursa o kadar iyi.
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Ikinci verdigin linkteki ilana bakabildim. Cakmakliktan aliyor. Inan bana hic kullanisli olmaz.
Zaten nevigasyondu cep telefonu sarjiydi bir suru kablo var. Araci daha berbat gosteriyor.
Ben dort kapiyida havalar isininca sokup bu neonlari cam acma kapadan enerji alarak dosemeyi dusunuyorum. Farlarla beraber yanip sonecek. Isigin siddetinide ic aydinlatma dugmesinden ayarlabayarlanabilir olacak.

yalcin

New member
büyük ihtimal yapacağımız bu buluşmada kapı sökme işini anlatacaksın abi:)

slhyldz

New member
:D:D:D Bende daha önce sökmedim ama nasıl söküleceğini tahmin edebiliyorum. Birazda işim gereği söküp takmaya alışkınım diyelim :D
İnanki zevk olsun, tecrübe olsun diye yapacağım. Eğer imkanın yoksa, senin için ledleri kablolara lehimleyeyim. Sen sadece montajını yaparsın.
Ama en temizi aracın içinde birkaç lehim yapmak. Böylece kablolarda ek olmuyor ve daha güzel oluyor.

ankleon

New member
kapının sökülmesi çok kolay bir işlem hiç dert etmeyin ben 2 video izleyip gaza geldim ve sonuç kapının boşluklarına neonlarıda döşedim herşey on numara
sadece biraz zaman, hayal gücü ve cesaret hepsi bu ;)

slhyldz

New member
[MENTION=2207]ankleon[/MENTION]
Yorumunun hemen ustunde videodaki kapi bizim aracin kapisi. Neonlari nereye doseyelim. Ben bosluk goremedim hic.

BerkayKRC

Moderator
güzel olmuş araya bir de reosta koyup ışığın şiddetini ayarlarsak tadından yenmez, bu şekilde çok parlak olmuş gibi gözüküyor. Daha yumuşak ışık daha hoş durabilir.

unalks

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] güzel olmuş güle güle kullan. ben arabanın içini karanlık sevenlerdenim :D