Kapı Açma Kolu Işığı

VinDiesel

New member
Çok yaratıcı ve güzel bir çalışma olmuş.Ben de böyle bişey düşünmekteyim.Yalnız nasıl yapabileceğimi pek çözemedim,anlatımı var mı diye baktım ama onu da bulamadım:)

rayen

Super Moderator
Hasan bir de arka koltuk ayak aydınlatması yapsan süper olacak. :)

Hasan

New member
Çok yaratıcı ve güzel bir çalışma olmuş.Ben de böyle bişey düşünmekteyim.Yalnız nasıl yapabileceğimi pek çözemedim,anlatımı var mı diye baktım ama onu da bulamadım:)
Yapım aşamasından birkaç resim ekledim. Yapabilmek için öncelikle döşemeyi komple söküyoruz. Döşemeyi söktükten sonra arkadan kapı kolunu tutan çelik tel var onu çıkarıyoruz. daha sonrada tutma kolunu çıkarıp resimlerdeki gibi delik deliyoruz. delik aralarını şerit ledimize göre deliyoruz. parlaklık gözü rahatsız etmesin diye deneyerek en ideal 15k ohm direnç bağladım ledlere. şerit ledi monte edip elektiriği cam kaldırma tuşlarındaki ışığa gelen kablolardan aldım (pembe + siyah -). Sonuç olarak ışıkları açınca yanıyor, söndürünce kapanıyor, ve konsoldaki ışık şiddetini ayarlayan tuştan ışığın şiddeti ayarlanıyor(resimlerde fark gözüküyor) sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

VinDiesel

New member
Açıklamanız yeterli olmuş, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.