Garanti süresi ve Jantta renk atması

ulubey

New member
Merhaba Arkadaşlar,

2012 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium aracımı aldığım kişi garantisi devam ediyor dedi. Araç 2012 Kasım ayı trafiğe çıkmış km şuanda 101.000 kilometrede. Garantisi devam ediyor mudur?

Ayrıca garanti devam ediyor ise belki başkaları da bu sorunu yaşamış olabilir jantlarda renk solması var. Jantlar normalde gri ama çoğu yerde siyahlaşma var. Garanti kapsamında jantlar için gitmeli miyim?

Teşekkürler.

unalks

New member
araçlarımız 2+3 sene veya 150,00 km garanti kapsamında.
jantların bu şekilde garantiye gireceğini tahmin etmiyorum fakat siyahlaşma dediğiniz olay balata tozundan kaynaklı olabilir mi ?

Berkan

New member
garantiye sokmazlar o aracı çok muhtelemelen. çogu parcada 60bin 3 sene garanti seklinde

ayrıca [MENTION=1992]unalks[/MENTION] 'ın dediği gibide olabilir uzun süre temizlenmediyse balata tozu pislikler kaynaşır janta ve çıkarması nerdeyse imkansız siyah veya kahverengi lekeler oluyor. şu videosunu koydugum ürünü kullanarak rahatça temizleyebilirsiniz.

ürün : Gyeon - Iron

Gyeon Iron - Nano Jant Temizleyici ve Demir Tozu Sökücü 500ml : ÇOK SATANLAR : : www.boyassi.com

[video=youtube;IVY1qUIxO-s]https://www.youtube.com/watch?v=IVY1qUIxO-s[/video]

ulubey

New member
Siyahlık balata tozu değil. Şu şekilde anlatayım sanki janta kaplama yapılmışta kaplama belli yerlerde açılmış gibi bir görüntüsü var. Araç yanına gittiğimde resim çekip paylaşırım.

ulubey

New member
Jantım resmini paylaşıyorum sanki jant siyahmış griye boyanmış gibi. Orjinal hali nedir bilmediğimden belki aldığım sahibi boyattı bilemedim.

Ekli dosyalar

Berkan

New member
boyatmısta boyaları atmıs gibi zamanla onlarda cıkar heralde basınclı su görünce. hatta gözüme daha çok plastidip bile olabilir diyede düşündüm :)

oda söyleki

[video=youtube;XLazYjrmP2I]https://www.youtube.com/watch?v=XLazYjrmP2I[/video]

unalks

New member
küçük siyahlıklar benim jantımdada mevcut fakat benimkiler sürtme kaynaklı kılcal çizik şeklinde olmuş siyahlaşmış :rolleyes: