En İyi Dizel Yakıt Markası Hangisi?

43YD620

New member
Arkadaşlar herkese selam. 2012 yeni ceed concept plus kullanıcısıyım. sizden bir konuda tecrübe paylaşımı rica ediyorum. 1 yıldır araca neredeyse sadece shell fuelsave alıyorum ama başka marka da denemek istiyorum. bununla ilgili paylaşımlarda bulunursanız sevinirim. en iyisi hangisi acaba?

Serkan OĞUZ

New member
Bu konu ile ilgili forumda açılmış olan güzel bir konu başlığı var,tam hatırlayamadım bakabilirseniz size faydalı olacak bilgiler bulabilirsiniz.Önceki aracımda hep Shell Gtl kullandım memnundum,şimdi uzun süre Total Excellium kullandım son 3-4 depodur Shell Nitro deniyorum.İkiside güzel yakıt bu markaların dışına çıkmıyorum ancak Total denemenizi tavsiye ederim.

Berkan

New member
0dan 5bin km kadar exellium kullandım. sonra denemelik opete döndüm 1700 km'de onla oldu 6700 lerdeyim artık aracın iyice oturmasındanmıdır bilemiyorm ciddi derecede arttı opette km bazında dahada bırakmam gibi duruyor :)

mako

New member
Shell Bp ve diger markalarla sehir ici 600-650km uzun yol 750-800 kadar yol yapabiliyorken opet save ile ş.içi 700-725 uzunyolda 850-900 km gördüm ancak araba 130 dan sonra daha yavaş ivmelenmekte ve 160 170 den sonra düz yolda hız artmamakta ama 10 20 kmlik maksimim hız farkını kafaya takmazsaniz bariz ekonomi elde ediyorsunuz opet de alt devirlerde ölü degil bu arada.

yalcin

New member
en iyi mi bilemem ama 4 seneye yakın aralıksız BP den sonra Lukoil kullanıyorum gürültü azaldı, performans arttı.

GuneyOnur

New member
2011 Dizel Ceed aracımın Opet Enjektörlerini bozdu 2 kere.

Sıralayacak olursam bence;

1)BP
2)OPET
3)SHELL

... olmalı çünkü Shell Mazotu ince olduğundan biraz daha az kilometre yapıyor.Sonrası Opet takip ediyor.En uzun kilometreyide ben BP'de yaptım diğer Dizel araçlarımda dahil olmak üzere.

4)LUKOİL : Oturduğum yere çok yakın diğer markalarla aynı meblağda alıyorum fakat sanki Mazot yerine su koyuyorlar gibi çabucacık bitiveriyor koydukları mazot.

yalcin

New member
abi ne yaptınya : )) Lukoile geçmeden total hariç hepsini denedim fakat en uzun menzili lukoil ile katettim

GuneyOnur

New member
abi ne yaptınya : )) Lukoile geçmeden total hariç hepsini denedim fakat en uzun menzili lukoil ile katettim
Valla birkaç istasyondan denedim hemde yinede aynı sonucu aldım. :)

Ama çok uzun zamanlarda denedim çoğu firmayı BP'den başkasından'da verim alamadım.

Tabii ki bu benim şahsi görüşüm herkese göre değişir...

yalcin

New member
aynen öyle aynı verileri almak için aynı araç olması lazım yada kullanıcının aynı olması lazım..herkese göre değişir elbette de lukoil su değil yani katkılı veriyorlar sadece bunu gözönünde bulundurarak 3-4 depoda bir farklı istasyonla rotasyon yapmayı düşünüyorum.

sercan

New member
1.5 yıldır Opetten alıyorum. Hemen hemen tüm istasyonarda kalite aynı ama Shell için aynı şeyi söyleyemicem Zaten adamlarda bunun farkında istasyonların birçoğunu artık kendileri işletmeye başladılar. Ben yinede kullanmıyorum. 2 defa PO dan almak zorunda kaldım. Arabamı tanıyamadım. sürekli titreme halindeydi. BP de fena değil ama heryerde bulunmuyor. Opetten şaşmamaya çalışıyorum