el freni

babıesrar

New member
arkadaşlar bugün iki kez el frenini ne yaptıysam çekemedim. bi yerde farkında olmadan bi ayar hatası mı yaptım acaba? yardımcı olursanız sevinirim

babıesrar

New member
Kimsenin bi fikri yok mu ya? servisi aradım eleman ilk kez karşılaştığını ve tedirgin olduğunu söyledi..tırstım ya:confused:

aLi

Yönetim Ekibi
Gerçekten forum olarak bizde ilk kez boyle seyle karsi karsiyayiz :) Cekemedim derken tutmuyor mu kademe atlamiyor mu hic

huss25

New member
servise götürmeniz şart olan bi konu sanırım, acil durumlarda vitese takıp bırakın aracı geçmiş olsun...

babıesrar

New member
Gerçekten forum olarak bizde ilk kez boyle seyle karsi karsiyayiz :) Cekemedim derken tutmuyor mu kademe atlamiyor mu hic
Hiç çekilmiyor bile.En yukarı çekiyorum orda kalması lazımken. sanki yalama olmuşcasına aşağı düşüyor.

aLi

Yönetim Ekibi
Aynen Fatih en kisa zamanda servis yolu gozukuyor.

ahmymn

New member
Geçmiş olsun. En kısa sürede çözülür umarım sorununuz.

babıesrar

New member
Eyvallah sağolun. Sanayiden bi arkadasi aradım el freni kolunun oturduğu dislilerden bi parça çıkmış olabilir dedi. Basit bi işlem parça varsa hemen hallolur dedi. Umarım dediği gibi olur. Pazartesi sabah için Elazığ Kia'dan randevu aldım. Hayırlısı artık

babıesrar

New member
Arkadaşlar dün elazığ bilkar kia'ya götürdüm aracı. El freni kolu değişecek. 1 hafta sonra gelecek parça inşaallah. Bu arada elemanlar da ilk kez böyle bi sorun olduğunu dediler. Şans işte :)

babıesrar

New member
Arkadaşlar dün elazığ bilkar kia'da el freni yenisiyle değiştirildi. Sorunsuz çalışıyor..Bu arada 12000de aracı ilk periyodik bakıma soktum. rot balance dahil tüm filtreler orj kia (yan sanayi yok bizde dediler) olmak kaydıyla castrol 5 30 yağla ve hatrlamadığım bikaç ekle beraber 330 tl tuttu. Bonusla 3 ay ertelemeli 8 taksit üstüne kreması oldu ;) fiyat nasıl sizce ?

burak_sefa

New member
Geçmiş olsun sorunun halledildiğine sevindim.bakım fiyatın bence gayet iyi 15.000 bakımı sanıyorum rot balans + 5/30 yağla uygun yaptırmışın.

babıesrar

New member
Hiç sorma sefa. Hrifleri aradığımda 350 sırf bakım dediler. Orda 60 rot balance çıktı 400 beklerken ki faturanın bitrinde 400 diyodu. Bi baktım hesap 330 çıktı. Kıllandım aslında ulan bişeyler eksik mi yapıldı diye ama kendileri beni bakımı izlemeye davet edince içim rahat etti açıkcası :)