Çelik Motor Şikayet

ErkanKASIM

New member
doğru yoldasın ERGIN yola devam :) Ateş etmeye devam çeliğe.. :)

alicanım

Member
Sizinle birlikteyiz Ergin Bey inşallah gerçekler ortaya çıkar ve hakkınız olanı alırsınız.

ERGIN

New member
Arkadaşlar tekrar merhaba,

Dün itibari ile bilirkişi raporu mahkemeye sunulmuş. İlgili raporda aracın sürüş güvenliğini tehlikeye atacak şekilde sağa çekme yaptığı, ürünün ayıplı olduğu açık açık yazılmış (4 sayfa) :)
19 Nisan salı günü ikinci celse yapılacak. Gelişmelerden haberdar edeceğim...

rayen

Super Moderator
Sonucu merakla bekliyoruz.

ERGIN

New member
Selam,

2. celse gerçekleşti. Bilirkişi testlerine karşı tarafın avukatı katılmış ve gözleri ile çekme sorununu görmüş olmasına rağmen mahkemede "rapor bize ulaşmadı, süre istiyoruz" çamuruna yattılar. Koskoca Anadolu Grubu ve Çelik Motor'u gözümüzde fazla büyütmüşüz, yazık, nasıl kıvırsak diye kıvranan cücük kadar firmalara dönmüşler. Neyse mahkeme 3. celsesi için 24 Mayıs tarihine karar verdi hakim. Bekliyoruz :D

ERGIN

New member
Arkadaşlar son kez selam;
Davayı kazandım.:D Bugün gerçekleşen son celsede esastan karar verildi ve aracın iadesi mahkemece kabul edildi.
Ancak GoodYear'ın en donanımlı bayisi Koplas'ın sağa çekme raporu, Kia Bayraktar'ın sağa çekme raporu, mahkemece atanmış bilirkişinin sürüş güvenliğini tehlikeye atacak derecede olduğu tespit edilen sağa çekme raporuna ve son olarakta bugün ki mahkemenin kararına rağmen Çelik Motor ve Gül-Al denilen karın ağrısı firmanın avukatları temyize gideceklerini söylediler. Gitsinler hodri meydan. Ancak aklım şunu almıyor; bir distribütör ve bir bayi, bir tüketicisi haklı olduğu halde neden bu kadar uğraşır? Neyse ki daha onlara yapacaklarım bitmedi. :D
Neyse ilk etap bitti, davayı aldık. Şimdi bir ay içinde çıkacak olan gerekçeli kararı ve icra takibini bekliyoruz. Kia güzel araç ancak bir daha bu distribütöre ne kendim nede çevremde kuruş kazandırırsam şerefsizim.

Son düzenleme:

rayen

Super Moderator
Hayırlı olsun, gözün aydın. Niye bu kadar uğraştırıyorlar, yanıt basit. Emsal oluşmasını istemiyorlar.

bugratr

New member
Ayıplı bir ürünü geri almamaları sıkıntı ama genel anlamda hemen hemen her ürün ve markada hatta kişisel bile olarak ahlak kalmadı afedersiniz ama kim kime ne yi nasıl kazıklarım la uğraşıyor arabayı aldık ama bekliyordum acaba nerede ne yapmışlardır diye artık böyle gibi. Dava kazanmanız bile bence mucize aracın bedeli faizleri ile tahminimce 100 000tl ödeyecekler 50000tl rüşvet ile hallederler diye düşündüm ama kazanmanız çok güzel helal olsun hakime ......

anemon

New member
Tebrik ederim hocam zaferini güzel haberlerinin devamını bekliyoruz.

ERGIN

New member
Ayıplı bir ürünü geri almamaları sıkıntı ama genel anlamda hemen hemen her ürün ve markada hatta kişisel bile olarak ahlak kalmadı afedersiniz ama kim kime ne yi nasıl kazıklarım la uğraşıyor arabayı aldık ama bekliyordum acaba nerede ne yapmışlardır diye artık böyle gibi. Dava kazanmanız bile bence mucize aracın bedeli faizleri ile tahminimce 100 000tl ödeyecekler 50000tl rüşvet ile hallederler diye düşündüm ama kazanmanız çok güzel helal olsun hakime ......
Beni üzen de bu zaten. Ben yalancı veya dolandırıcı olabilirdim ancak adamlar 8 sefer sorunu kabul edip aracı servise aldılar, üstüne yetmedi Kia Bayraktar yani kendi yetkili servisi "sağa çekme sorunu vardır" raporu vererek halen sorunun devam ettiğini belgelemiş, üstüne mahkeme bilirkişisi sorunu belgelemiş. Hadi bana güvenmiyor anlarım, bunca kişi ve kurumada mı güvenmiyor? Ki zaten kendileri de 8 sefer kabul ettiler.
Rakam ise benim hesaplamama göre 78.543 TL Gül-Al denilen karın ağrısının kestiği fatura bedeli + yaklaşık 7.000 TL yasal faiz + yaklaşık 9.000 TL mahkeme, bilirkişi ve avukat vekalet masraflarını ödemekle yükümlü olacaklar. Bu arada eksik fatura için doğrudan Maliye Bakanlığı'na ödeme dekontlarıyla beraber ihbarda bulundum. Keşke işler bu raddeye gelmeden insan gibi el sıkışılsaydı, ancak beni "mahkemeye verirseniz bizde sizinle uğraşırız, bakın sorento'lu bir müşterimizi 2 yıldır süründürüyoruz" diyerek tehdit ettikleri gün yemin ettim bunlarla sonuna kadar uğraşmaya.

(Bilgi için: Ben bayiye 79.500 TL ödeme yapmıştım, kendileri 78.500 fatura kesmişler. Muameleci masrafı falan filan sanan arkadaşlar oluyor ancak maliye ile görüştüm; maliye bakanlığı ihbar hattı der ki ticari unvan ile benden para alıyorsa bunu kuruşu kuruşuna faturalandırması gerekir. Muameleciye verdiği ücret biz tüketicileri bağlamazmış. Keza haklılarda, siz marketten 2 liraya kola aldığınızda market 1.50 lira kola bedeli, 50 kuruş ise nakliyeci firma komisyonu diye ayrı fatura kesmiyor. Bu otomotivciler iyi yol bulmuşlar milleti muameleci masrafı diye keklemeye çalışıyorlar. Halbuki talan o kadar büyük ki, her bayi araç başı 1.000 TL düşük fatura kesse, KDV+ÖTV'den toplam araç başı 470 lira vergi kaçırmış oluyor. Ayda 100 araç satsa sadece bu küçük oyun ile 47.000 TL ceplerine kalıyor.)

Son düzenleme:

hakan_arslan

New member
Bende 2012 model rio var.aracı 3 kere adapazarı sandıkçı servisine aynı problemden getiriyorum bizlik bir şey yok çelik motor yardımcı olmuyor bir şey yapamayız.diyorlar gönderiyorlar bizi motorda üretim hatası var daha garantisi bitmedi defalarca anlattık araç sürekli kullandıkça motor yağı çoğalıyor araç şuanda serviste çelik motor dan gelicek haberi bekliyoruz.bu kadar vurdum duymazlık olmaz araçta motor hatası var .servis bunu kabul ediyor.fakat çelik motor bize yardımcı olmuyor motorun değişmesi lazım diyorlar çelik motor 3 maymunu oynuyor.ben bunlar kadar ilgisiz şerefsiz yaptığı işin arkasında durmayan halsiyetsiz görmedim. aklınız varsa kia almayın pişmanlıktan başka bir şey değil birde üstüne perişan oluyorsunuz.

veracocha

New member
Beni üzen de bu zaten. Ben yalancı veya dolandırıcı olabilirdim ancak adamlar 8 sefer sorunu kabul edip aracı servise aldılar, üstüne yetmedi Kia Bayraktar yani kendi yetkili servisi "sağa çekme sorunu vardır" raporu vererek halen sorunun devam ettiğini belgelemiş, üstüne mahkeme bilirkişisi sorunu belgelemiş. Hadi bana güvenmiyor anlarım, bunca kişi ve kurumada mı güvenmiyor? Ki zaten kendileri de 8 sefer kabul ettiler.
Rakam ise benim hesaplamama göre 78.543 TL Gül-Al denilen karın ağrısının kestiği fatura bedeli + yaklaşık 7.000 TL yasal faiz + yaklaşık 9.000 TL mahkeme, bilirkişi ve avukat vekalet masraflarını ödemekle yükümlü olacaklar. Bu arada eksik fatura için doğrudan Maliye Bakanlığı'na ödeme dekontlarıyla beraber ihbarda bulundum. Keşke işler bu raddeye gelmeden insan gibi el sıkışılsaydı, ancak beni "mahkemeye verirseniz bizde sizinle uğraşırız, bakın sorento'lu bir müşterimizi 2 yıldır süründürüyoruz" diyerek tehdit ettikleri gün yemin ettim bunlarla sonuna kadar uğraşmaya.

(Bilgi için: Ben bayiye 79.500 TL ödeme yapmıştım, kendileri 78.500 fatura kesmişler. Muameleci masrafı falan filan sanan arkadaşlar oluyor ancak maliye ile görüştüm; maliye bakanlığı ihbar hattı der ki ticari unvan ile benden para alıyorsa bunu kuruşu kuruşuna faturalandırması gerekir. Muameleciye verdiği ücret biz tüketicileri bağlamazmış. Keza haklılarda, siz marketten 2 liraya kola aldığınızda market 1.50 lira kola bedeli, 50 kuruş ise nakliyeci firma komisyonu diye ayrı fatura kesmiyor. Bu otomotivciler iyi yol bulmuşlar milleti muameleci masrafı diye keklemeye çalışıyorlar. Halbuki talan o kadar büyük ki, her bayi araç başı 1.000 TL düşük fatura kesse, KDV+ÖTV'den toplam araç başı 470 lira vergi kaçırmış oluyor. Ayda 100 araç satsa sadece bu küçük oyun ile 47.000 TL ceplerine kalıyor.)
Arkadaşlar selam Ergin bey hala forumda aktifmi kendisine nasık ulaşabilirim benim araçta da sağa çekme olayı var kendisine sormak istediğim bir kaç şey var, kendisi en son mazda almış sanırım bir şekilde kendisine ulaşmam lazım yardımlarınızı bekliyorum