Ceed Sağ Ayna problemi

Sofistike

New member
Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz haftalarda aracımla yaptığım bir kaza sonucu sağ aynam kullanılamaz hale geldi. Evimin yakında ustaya arabayı teslim ettim. Birkaç boya işlemi de vardı. Aracı teslim aldığımda birde ne göreyim sağ ayna hiçbirşey göstermiyor. Daha doğrusu herşeyi bulanık gösteriyor. Sonra baktım ki sol aynada olan ve aynayı saran bir kısmın sağ ayna da olmadığını gördüm. Yani sadece camdan ibaret. Ustaya gösterdim sol ayna olan çizgiler sağda yok ondan dedi. Bende kendisine orjinal sağ aynada o çizgilerin olmağını söyledim ama inatla var dedi. Sizden ricam araçlarınızda sol aynada bulunan siyah çizgilerin sağ aynada da olup olmadığını kontrol edip bana bilgi verirseniz sevinirim. Birde aynada neden görüntü bozukluğu olduğuna dair fikriniz varsa paylaşmanızı rica ediyorum teşekkürler.

Berkan

New member
yan sanayi dandik ayna takmıs olabilir ben 2014 de solu değiştirdigimde 1300 lira fiyatı vardı dıs arac rengi boyalı kapagıda dahil olmak üzere. buarada evet sag aynada sol taraftaki gibi daha derin acılı gosteren kısım yoktur

örnek olarak bu iki ilanında 9.resminde net olarak gözüküyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-kia-ceed-concept-dizel-otomatik-renault-bayi-den-432197519/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-kia-ceed-1.6-crdi-concept-plus-otomatik-boyasiz-ekstrali-120.000-402476118/detay

Sofistike

New member
Öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Sağ ayna için bende 1593 Tl para verdim eğer bu verdiğim paraya rağmen yan sanayi takmış ise kavga çıkar. Ben ona parçaların orjinal olmasını özellikle söyledim. Parçaların orjinalliğini teyit edebileceğim bir yer seri numara veya herhangi birşey var mı?

mabay

New member
Merhabalar.2017 Şubat Ayında Halk Otobüsü Şöförü (.....................) Benim aynaya Vurup Kaçtığı İçin Sağ Aynam Komple Değişti.
Resimde ki Kadar Parayı Kaskodan Yaptırmak Zorunda Kaldım.2015 Premium Ceed Sağ Ayna.JPG
Sizin Ayna Üzülerek Belirtmeliyim ki Orjinal Değil :(

Resim Küçük Olduğu İçin Detayları Yazıyorum.

Dış Dikiz Ayna Sağ Komple / Parça Kod : 87620A2130 / Adet:1 / Tutar : 1.586 TL

Sofistike

New member
Ben Oğuşlar'dan da fiyat almıştım. Sağ ayna için verdiği fiyat 1650 TL. Ben 1593 TL'ye yaptırdım. Eğer o ayna orjinal değilse söktürür paramı alırım gider Oğuşlar'a yaptırırım.

mabay

New member
Gebze De Oturuyorum Gidiş Geliş Yaklaşık 100 km Yol Yapıyorum.Aracımın Bütün Bakımlarını da Erbek te Yaptırıyorum.
Parça Değişimini de Oraya Yaptırdım. Çiğdem Hanım Çok İlgilendi. Tabi ki Tercih Sizin Ama Parçanın Orjinal Olduğu Ben Doğrulayın. O Kadar Para Veriyorsunuz En Azından Değsin Yaptırdığınıza. . Geçmiş Olsun. .

ceedsever

New member
Hocam madem yaptıracaksınız değecek bir yere gidin uzun süre başınız ağrımasın bana kalırsa. Parası en fazla ne kadar tutabilir? 100 lira fazla mı? 100 lira için kaçak köçek ustalara girmeye gerek bile yok bana kalırsa.