ceed 2012 concept plus motor sesi

y.uzen

New member
WhatsApp Image 2019-04-03 at 17.02.32.jpgMerhaba,
Arkadaşlar aracım 2012 cencept plus aracımı geçen ay aldım. aracımın ekspertiz raporunu paylaşıyorum. Ekspertizin belirttiği bütün şeyleri yaptırdım. Fakat aracımda vites geçişlerinde duyulan bağırma sesi bir türlü gitmedi. daha sonra tanıdığım bir ustaya götürdüm arabamı enjektörlerin dibinden motor kapağına mazot attığını söyledi zaten kapağın üstüde mazot olmuştu. Enjektörleri temizlettik ve ayarını da yaptırdık, turbo hortumu değişti, ön balata ve diskler değişti ve yeni yazlık lastikler takıldı araca.

- Vites geçişlerinde aracın uzun bir süre vites ister gibi bağırması daha sonra bir üst vitese geçmesi ( her vites için bu durum böyle )
- Sanırım 4ten 5e 5ten 6 ya geçişlerde aracın 2000 devrin üstüne çıkıp bu sesin daha da fazla hissediliyor olmasının sebebi nedir sizce ?

Bir de bu yüksek viteslerde aracın devri 2000 in üstüne çıktığında aracı rahatlatmak ve bir üst vitese geçirmek amacıyla ayağını gazdan çekip bir kaç saniye sonra tekrar gaza basılması gerektiği söylendi. Böyle bir şey var mı ? Şimdiden teşekkürler.

Dogus

Member
Yasin Bey merhaba,

Bir kac sorum olacak daha once hic tam otomatik sanziman kullandiniz mi?

Bence sorun sizin gaza ani ve fazla yuklenmenizden kaynaklaniyor olabilir. bu sanziman adaptif bir sanziman siz gaza fazla yuklenirseniz deviri fazla cevirmeye calisir. Bu gayet normal . Bir sure sakin kullanip, size onerildigi sekilde devir 2000d/d ya gelince ayaginizi gazdan cekip, yumusak bir sekilde tekrar gaza basin. Sizin kullaniminiza adapte olacaktir. Ama siz cikipta 1500d/d da vitesi bir buyuk vitese atsin derseniz 1000d/d ile gitsin derseniz o olay biraz zor :)