Boya Lekeleri

gorkemsin

New member
Arkadaşlar...Arabanın orjinalinden üzerinde bazı lekeler var. Yağmurlu bir havada arabayı teslim aldığımdan dikkati çekmemişti. Ben boya korumada yaptırmıyorum. 3 aylık bir ömrü varsa ne yaptıracağım. Hayır bide super boyama koruma yaptık diyipte arabayı verdiğin gibi geri teslim edenlerde varmış bu piyasada...Gözümün önünde yapsalar ne yaptıklarından, kullandıkları malzeme iyimidri boyaya zararlımıdır onuda bilmem.

Sonuçta bu lekeler çıkmıyor değil. Ama çok zor çıkıyor. Bir gazyağı bulsam sorunum kalmayacak. Eskiden mahalledeki bakkal satardı..Artık yok. Nasıl leke çıkardığını arabayı nasıl parlattığını iyi bilirim. 20 yıl babam 83 model metalik mavi renkli renault arabanın üstüne sürdü bir zararınıda görmedik. Ama piyasada artık bulamıyorum. Fikri olan varmı. Nerede bulunur?

Sam

New member
Ynt: Boya Lekeleri

Gaz yaginin bi sikintisi olmaz kartal shellde satiyolar minibus yolundakinde sana yakin uzak bilemem. Zifleri bende gazla temizliyorum ama uzerindeki boya koruma vs. Alirmi bilmem

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rayen

Super Moderator
Lekelerin ne lekesi olduğunu iyi bilmek lazım. Etiket lekesi gibi bir şeyse resinol ya da decabit öneririm.
Boya koruma konusuna gelince, zaten koruma ömür boyu olmaz. Dışarıda yaptırmak yerine uygun malzemeleri alıp kendinizin yapması daha ekonomik olur. Aracınız daima hoş görünür, boyaniz da yipranmadan ilk günkü gibi kalır. Tabi uygun yıkama koşullarında. Ben korumayı kendim yapıyorum, gayet memnunum. Özetle, zor tarafı yok. Herkes yapabilir.

Sent from my GT-P3113 using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

c@n

Super Moderator

Herkes yapabilir ama zamanı varsa... ;D ;D ;D

rayen

Super Moderator
Arabasını seven zamanı da bulur. :)
En fazla 3-4 saat sürer.

c@n

Super Moderator

Arabamı çok seviyourm ama ondan daha fazla sevdiğim şeylerde var... ;D ;D ;D ;D

BerkayKRC

Moderator

[quote author=c@n link=topic=1859.msg49508#msg49508 date=1353935783]
Arabamı çok seviyourm ama ondan daha fazla sevdiğim şeylerde var... ;D ;D ;D ;D
[/quote]
+1

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Valla bu kış artık kendim yapmaya başlayacağım:)

gorkemsin

New member
Ynt: Re: Boya Lekeleri

[quote author=rayen link=topic=1859.msg49495#msg49495 date=1353933728]
Lekelerin ne lekesi olduğunu iyi bilmek lazım. Etiket lekesi gibi bir şeyse resinol ya da decabit öneririm.
Boya koruma konusuna gelince, zaten koruma ömür boyu olmaz. Dışarıda yaptırmak yerine uygun malzemeleri alıp kendinizin yapması daha ekonomik olur. Aracınız daima hoş görünür, boyaniz da yipranmadan ilk günkü gibi kalır. Tabi uygun yıkama koşullarında. Ben korumayı kendim yapıyorum, gayet memnunum. Özetle, zor tarafı yok. Herkes yapabilir.

[/quote]

rayen ne lekesi olduğunu bende anlamadım ama tekerden birşey sıçramış. belkide aldığım kullandığım ilk gün olmuş. çamur lekesi gibi dağılmış. bana önerebileceğin bir şey varmı.

birde boya korumayı sen nasıl uyguluyorsun. kullandığın malzemeler ve markaları nasıl uyguladığınla ilgili kısa bir bilgi verebilirsen kendi adıma çok sevinirim. birçok arakadaşda faydalanır.

teşekkürler

c@n

Super Moderator

[quote author=josefsalvatini link=topic=1859.msg49516#msg49516 date=1353936597]
Valla bu kış artık kendim yapmaya başlayacağım:)
[/quote]

Bekliyoruz abi valla.... ;)

gorkemsin

New member

erdoğan abiyi tanımıyorumda daha evvel forumda hiç anlattımı boya koruma nasıl yapılır?