Balata Değişimi

alicanım

Member
Balataları değiştirme zamanı geldi.Yaptığım ufak araştırmada edindiğim bilgilerden yola çıkarak siz değerli arkadaşlarında fikirlerinizi de öğrenmek istedim.Orjinal parça serviste ön arka balata 587.00 TL artı işçilik yan sanayii 100 TL işçilik dahil.Nasıl bir yol izlememi istersiniz?Bu konuda görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.Hepinize teşekkür ederim.

Berkan

New member
Balataları değiştirme zamanı geldi.Yaptığım ufak araştırmada edindiğim bilgilerden yola çıkarak siz değerli arkadaşlarında fikirlerinizi de öğrenmek istedim.Orjinal parça serviste ön arka balata 587.00 TL artı işçilik yan sanayii 100 TL işçilik dahil.Nasıl bir yol izlememi istersiniz?Bu konuda görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.Hepinize teşekkür ederim.
valla bende gittim dşıardan hi-q/sangsin aldım ön arka+balata değişim ücreti, servisin verdiği ön+arka değişim fiyatının(700-750TL) çeyreğinden biraz fazla tuttu :) mutluyum huzurluyum balatalar mis gibi frenlemede hiç bir sorun yok canavar gibiler.

By_Cesar

Active member
Berkan kardeşinde dediği gibi bende aynı marka balatayı kullanıyorum dışarıda yaptırdım gecen sene işçilik dahil 120 tl idi ön balatalar. Servise bu kadar para vermeye gerek yok derim bende ;)

alicanım

Member
​Cevap yazan arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ederim.

hakan26

Member
Arkadaşlar bu hi-q sangsin balatalar hakikaten kaliteli mi?

Berkan

New member
Arkadaşlar bu hi-q sangsin balatalar hakikaten kaliteli mi?
valla şuanlık gayet iyiler.

ilk on balatamı serviste değişmiştim 30 binde, 60 binde sangsin'i taktım

arkada hiç değişmemişti 60bin'e kadar daha ömrü var demelerine ragmen fiyatı komik ve ön arka takım olsun diye onuda değiştim.

sangsin'ler 15binde bitse bile, bir takım daha alır taktırım. yani 2takım ön sangsin+degişim yaptırsam bile, servisin tek seferde balata+degğişim olarak aldığı ücretten çok daha ucuza cıkarım :)

mako

New member
valla bende gittim dşıardan hi-q/sangsin aldım ön arka+balata değişim ücreti, servisin verdiği ön+arka değişim fiyatının(700-750TL) çeyreğinden biraz fazla tuttu :) mutluyum huzurluyum balatalar mis gibi frenlemede hiç bir sorun yok canavar gibiler.
Bende ön sansing hardron arka sangsing standart aldım balatalara 215 verdim 80 tl de işçilik 295 TL bitirdim ve zaten sangsing kia için balata üreten firma imiş meğerse.

barahirr

New member
valla şuanlık gayet iyiler.

ilk on balatamı serviste değişmiştim 30 binde, 60 binde sangsin'i taktım

arkada hiç değişmemişti 60bin'e kadar daha ömrü var demelerine ragmen fiyatı komik ve ön arka takım olsun diye onuda değiştim.

sangsin'ler 15binde bitse bile, bir takım daha alır taktırım. yani 2takım ön sangsin+degişim yaptırsam bile, servisin tek seferde balata+degğişim olarak aldığı ücretten çok daha ucuza cıkarım :)
Arkadaşlar internetten satın aldığımız balataları istanbul için nerede taktırabiliriz acaba, servis dışında hiçbir yere arabamı götürmedim ama balata konusunda ciddi anlamda servis kazıklıyor.

Berkan

New member
Arkadaşlar internetten satın aldığımız balataları istanbul için nerede taktırabiliriz acaba, servis dışında hiçbir yere arabamı götürmedim ama balata konusunda ciddi anlamda servis kazıklıyor.
Valla benim oturdğum yerde (bahçeşehir) shell benzinlik içinde güzel bir lastikcim var bakım yağ degisimi vs otarz her işi yapıyolar, gittim degişiyormusun dedim tabi abi dedi 60 liraya değiştirdi 4ünü. 5-6 ay önce :).

barahirr

New member
Valla benim oturdğum yerde (bahçeşehir) shell benzinlik içinde güzel bir lastikcim var bakım yağ degisimi vs otarz her işi yapıyolar, gittim degişiyormusun dedim tabi abi dedi 60 liraya değiştirdi 4ünü. 5-6 ay önce :).

Peki değiştirdinmi :)
Ben açıkcası sonradan sorun yaşarım diye endişe diyorum, referanslı bu işten anlayan sağlam bir usta arıyorum.
Sonuçta fren sistemi işin ehline vermek lazım.
Kia özel servis gibi

Son düzenleme:

Berkan

New member
Değiştirdim tabi hatta 10bine yakın km oldu. Değişim zor bir iş değil dükkanın dışından bakın hoşunuza giden birine dalın :) yada yakınsanız bahçeşehire gelin değiştirdigim yere götüreyim sizi :D

barahirr

New member
Oo çok uzak bana :) Teşekkür ederim
Ben internet üzerinden TRW marka balata satın aldım, henüz taktırmadım ama sonrasında premium modellerin balatalarının diğer ceed lere göre farklı olduğunu bir yerde okudum, öyle bir şey varmı gerçekten.
Şimdi bendekiler hangisine uyumlu bilmiyorum, takan kişinin kia dan anlaması gerekiyor

Aldığım ürünler bunlar,

https://www.aloparca.com/yedek-parca/TRW/Fren-Balatasi/GDB3450/75003833
https://www.aloparca.com/yedek-parca/TRW/Fren-Balatasi/GDB3421/75003818

Değiştirdim tabi hatta 10bine yakın km oldu. Değişim zor bir iş değil dükkanın dışından bakın hoşunuza giden birine dalın :) yada yakınsanız bahçeşehire gelin değiştirdigim yere götüreyim sizi :D

yalcin

New member
[MENTION=3164]barahirr[/MENTION] yanlış almışsınız ayrıca sizin aracın garantisi devam etmiyormu? bakım zamanı balataları değiştirirsiniz.

barahirr

New member
[MENTION=3164]barahirr[/MENTION] yanlış almışsınız ayrıca sizin aracın garantisi devam etmiyormu? bakım zamanı balataları değiştirirsiniz.
Evet Müşteri temsilcisi yanlış yönlendirmiş iade ettim, Bosh yetkili servisinde sangsin marka taktırdım şimdilik ses yapmadı, frenlemesi iyi.