Aracının fazla yakıt tükettiğindenmi şikayetçisin?

pepe

Active member
Başka büyük bir forumda bu konu çok tartışıldı hocam ama %50ye varan tasarruf çok ütopik...hidrojenin yakıt tasarrufuna etkisi oksijen kadar olamayacağı kanısındayım...hidroliz çok yavaş gerçekleşen bir reaksiyon koskoca motora o kadar hidrojeni sentezleyemez

slhyldz

New member
Çok araştıramadım. İlginç geldiğinden paylaşmak istedim. Şuan birçok firma sanayide 800 tl civarı bu sistemi uyguluyormuş.

43YD620

New member
Ben de %50 düşeceğine inanmıyorum

slhyldz

New member
Arkadaşlar bir şekilde yakıtı düşürdüğü kesin. Kesin olmayan bence güvenlik. Olası bir kazada ne olur? Olası bir sızıntıda ne olur? Bizim sanayiciler yapmış. Ama sistemleri ne kadar test edilmiş soru işareti. Maalesef Türkiye'de bu işler böyle işliyor. Profosyonel ellerde detaylı güvenlik testlerinden geçirilerek tanıtılması veya iptal edilmesi gerekir. Özellikle Almanların yıllardır bu konuda çalışmaları var. BMW Hydrogen_7 adında bir araç yapmıştı ve test ediliyordu. Sizinde bildiğiniz gibi hydrogen geleceğin yakıtlarından biri. Kim bilir belki 20 sene sonra adamların yaptığı bu sistem dahada geliştirielerek araçlara fabrikasyon uygulanır.