Akü değişimi

alicanım

Member
Arabamın üzerindeki orjinal aküsü 6 yıl sonra bitti.Akücü den aldığım yeni akü arabayı çalıştırmak istediğimde iki veya üç aşamada ancak ateşleme yaparak çalışıyor.Daha önce böyle bir durumla karşılamamıştım.Acaba bunun sebebi ne olabilir bir ustaya göstermeden siz değerli arkadaşların görüşünü öğrenmek istiyorum.Vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim.

hakan26

Member
akünüzün CCA değeri nedir acaba?Düşük değerde ise bu sorun teşkil edebilir

alicanım

Member
O konuda bilgim yok yazmanızdan dolayı memnun oldum.Akücüden eski akü ile ilgili bilgi alarak yeniden değişim yaptırabilir miyim bilemiyorum ama deniyecem?Teşekkür ederim.CCA değerinin ne olduğunu ve bu değerler kaç olmalı?Bunu yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

hakan26

Member
CCA ilk marş için gerekli yüksek akımlı voltaj demektir,bu yüzden akü alırken yüksek CCA değerli akü almaya özen gösterin

hakan26

Member
Mesela varta akü 74 ah 12 v 680 cca gibi

alicanım

Member
​verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim Hakan bey

ceedcitayfun

New member
Teşekkürler hocam bilgiler için. Emeğinize sağlık.

ceedsever

New member
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

alicanım

Member
Mesela varta akü 74 ah 12 v 680 cca gibi
maalesef almış olduğum akünün cca gücü düşük çıktı.Aküyü satanda bu durumdan bilgisi olmadığından düşük cca'lı akü vermiş.Geride almıyor,akü bitene kadar idare edeceğiz.Bilgisiz olmak böyle bir şey her şey tahtada ders anlatmaya benzemiyormuş.size bir kez daha teşekkür ederim

hakan26

Member
maalesef almış olduğum akünün cca gücü düşük çıktı.Aküyü satanda bu durumdan bilgisi olmadığından düşük cca'lı akü vermiş.Geride almıyor,akü bitene kadar idare edeceğiz.Bilgisiz olmak böyle bir şey her şey tahtada ders anlatmaya benzemiyormuş.size bir kez daha teşekkür ederim
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu..