Aku çilesi

berkan1981

New member
Bugunde arac calismadi ne anahtar calisti ne arac kontak aldi muhtemelen aku bosaldi garantiden degisen 0 aku bile bosaldi

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

aLi

Yönetim Ekibi
Servis degistirirken ne dedi? Bi onceki aku neden bosalmis. İlk akla gelen kacak, yada sarj dinamosunda sorun var.

berkan1981

New member
Valla yol yardim geldi bana farlarin acik kaldigini soyledi ben farlari auto konumunda kullanmadigim icin kapi acildiktan sonra iki kere kitleme tusuna basili tutcakmisim yoksa farlar kapanmiyormus

Berkan

New member
far sis xenonların bağlantıları ve beyinlerini kontrol ettirin durdugu yerde bile çekebilir akımı aküden.gözden kacabilir baglantı sırasında olmayan şeyler değil bunlar .yada iceride ekstradan bir hava yakıt yag sıcaklıgı, turbo basınc vs. gibi ıvır zıvır gösterge varsa onlarda aynı şekilde

edit: coming home leaving home la ne alakası var tamam kitledikten yada actıktan sonra 2.sefer basınca o 15 saniye beklemeden direk kapatıyoda ne anlamı kaldı ozman o sistemin

rayen

Super Moderator
Kia'nın Yol yardımı geldi ise sallamışlar. Hiçbir şekilde motor çalışmadığı sürece farlar açik kalmıyor. Bir arıza yoksa tabi. Yol yardımı sigortadan geldiyse bilmeyebilirler, normaldir.

berkan1981

New member
Hatırlamıyorum ama farazi tahminle 23bin civari

berkan1981

New member
Yok kia tekkardan geldi 80tl de ucret aldi pesine altimdan arabayida aldi akbile dewam :):)

babıesrar

New member
Akbile devam ha süper valla ;);) Abi şu zenon takılması esnasında bi bağlantı hatası sonucu olmuş olabilir mi acaba ya? Haddimi aşmak istemem ama normal kullanım altında 23 km çok erken sanki akü bitmesi için :confused:

babıesrar

New member
Ya Berkan sınav dönemi kafam allak bullak. Tam anlamadım olayı bu değişen ikinci akü mü olacak ? İlki niye değişmişti :confused:

berkan1981

New member
Ilk akum fabrika hatasi

hakan078

New member
abi dün benim başıma bişi geldi ama alakası olabilirmi bilmiyorum. arabayı mekanın önüne koydum herzaman farlar açık konumda kilitleyince kaç saniye orasını bilmiyorum ama farlar kendini kapatıyodu.(15-20 saniye).gene o şekilde koydum kitledim. kapıdaki eleman da uyardı beni ,farlar açık kaldı dedi ,bende artislik yaptım bide ,kapatır o kendi dedim :D:D 10 dakka sonra kapıdaki eleman içeri geldi abi farlar açık kaldı kapanmadı dedi gittim bi baktım hakkaten açık duruyo açma düğmesine bastım farları kapattı sisler yandı :S anlamadım bi kafası karıştı arabanın adam görmese sabaha kadar açık kalcaktı demek, yani o şekilde aküyü yer sabaha kadar. arada bi oluyo demekki. dikkat etmek lazım. seninkide böyle olmuş olabilir mi?

berkan1981

New member
Ynt: Aku çilesi

abi dün benim başıma bişi geldi ama alakası olabilirmi bilmiyorum. arabayı mekanın önüne koydum herzaman farlar açık konumda kilitleyince kaç saniye orasını bilmiyorum ama farlar kendini kapatıyodu.(15-20 saniye).gene o şekilde koydum kitledim. kapıdaki eleman da uyardı beni ,farlar açık kaldı dedi ,bende artislik yaptım bide ,kapatır o kendi dedim :D:D 10 dakka sonra kapıdaki eleman içeri geldi abi farlar açık kaldı kapanmadı dedi gittim bi baktım hakkaten açık duruyo açma düğmesine bastım farları kapattı sisler yandı :S anlamadım bi kafası karıştı arabanın adam görmese sabaha kadar açık kalcaktı demek, yani o şekilde aküyü yer sabaha kadar. arada bi oluyo demekki. dikkat etmek lazım. seninkide böyle olmuş olabilir mi?
Sanirim abicim benim basima gelenin ta kendisi denettim ben yol yardima harbiden oyle kapiyi actiktan sonra egerki auto konumda değilse bikere basmada farlari kapatmiyor iki kere kitlemeye basican ozaman kapiyor

Berkan

New member
ben auto harici acıkda bırakıorm dedikleriniz olmuyor aynı autoda oldugu gibi kapanıyor belli saniyesinde

berkan1981

New member
Ama sunu diyim bir daha kiami benden uzak dursun kredisi bitsin saticam hemen iki aracida