2012 ve üzeri ceed kullanıcılarının dikkatine.

ERGE

New member
Arkadaşlar kullandığımız araçların far içi led lambalarında kronik bir arıza varmış. Belki forumda konu açılmıştır ama ben bulamadım. Yinede anlatmak istedim. Bildiğiniz üzere araçlarımızın farları yanar durumdayken ledler bir kademe daha zayıf yanıyor. Geçen hafa sol far ledinin park konumunda ve farlar açıkken ikinci kademe yandığını tespit ettim.Eskişehir Seyyah otomotiv servis danışmanı yusuf beyi konu hakkında aradım. Aldığım cevap ilginçti. Bu araçların ledlerinin kronik arızalı olduğunu söyledi. Çözüm ne? dedim. Fotoğraf ve videosunu çekmemi kendine mail atmamı istedi. Ona göre garanti formu oluşturarak garantiden değişeceğini söyledi. Dediğini yaptım ve 3 gün sonra yeni far geldi. Yusuf beye üç soru yönelttim. 1- diğer farda aynı şekilde arızalanacak mı? 2- yeni taktığınız farda bu problemi tekrar yaşayacak mıyım? 3- Bu farın fiyatı ne? üç sorumada tatminkar cevap verdi.üçüncüsü biraz düşündürse de:) 1- evet çok yüksek ihtimalle diğer farınız da arızalanacak dikkatli olun hemen değişim için işlem başlatalım. 2- Yeni takılan farda malzeme iyileştirmesi yapıldığı için tekrar etmez. Etse de o da garantili sonuçta yine değiştiririz;) 3- Farın tanesi 1943 tl:confused:

İyi sürüşler:cool:

Berkan

New member
Park haline Sol ayna mı kırdı kamyonun biri : komple ayna + gövde rengine boyanan kapağı = 1280 lira geçen sene :) kaskosuz yada sigortasız dolaşmayın derim Allah korusun

korrinni44

New member
evet farlar sıkıntılı. ben de 2 ay önce sağ farı garantiden değiştirdim. pır pır yapıyodu far.
diğeri daha bozulmadı...bakalım ne zaman bozulacak

By_Cesar

Active member
Bende iki farımı bu sorun yüzünden 1 ay arayla değiştirdim garanti kapsamında.

Yeni ceedlerin kronik adlandırılabileceği tek sorun bu ledlerdeki sorun. O kadar da olsun yahu ;)

hakan26

Member
Seyyah servisten memnun musunuz?45000 bakımında bana saçma sapan cevaplar verdiler kızdığım için Bursa İnallar da bakımı yaptırdım,lakin değişim için yardımcı olmaları güzel

ERGE

New member
Seyyah servisten genel olarak memnun değilim.Özellikle hasar servisi konusunda kesinlikle uğramayın derim. Benim tamponu 2 kez boyadılar. ve sonuç facia! Fakat bazı personeller gerçekten özverili ve kendi işleri gibi benimsemiş durumdalar. Yusuf beyden (servis danışmanı) memnun kaldım. Herhangi bir problem yaşarsanız kendisiyle iletişime geçmenizi öneririm Hakan bey.

fenci

New member
Bende iki farımı bu sorun yüzünden 1 ay arayla değiştirdim garanti kapsamında.

Yeni ceedlerin kronik adlandırılabileceği tek sorun bu ledlerdeki sorun. O kadar da olsun yahu ;)
Para var saadet var Misali;
Ledli far yok saadet var. ;););):D:D:rolleyes:

hakan26

Member
Teşekkür ederim Erman bey servis konusunda Bursa İnallar müşterileri ile çok ilgililer

nihilist_deniz

New member
Bende geçen 1 2 ay zarfında aynı sorunu yaşadım. Sol led yanıp sönüyordu.kronik olduğunu onlarda belirtti. Garantisiz fiyati görünce baya şaşırdım. Garantiden değişti. Şimdilik sıkıntı yok.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toramankara

New member
Ben de bir ceed sw kullanıcısı adayıyım aslında far çok pahalı imiş garantisi devam eden bir araç bulmam şart oldu peki 2013 bir araç servis bakımlı ise garantisi ne kadar daha devam ediyor demektir

Dark Evo P60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pepe

Active member
Park haline Sol ayna mı kırdı kamyonun biri : komple ayna + gövde rengine boyanan kapağı = 1280 lira geçen sene :) kaskosuz yada sigortasız dolaşmayın derim Allah korusun
Berkan ben de geçen hafta sağ dikiz aynasını geri geri park ederken kolona çarpmak suretiyle hacamat ettim. Ayna ve kapakta çatlak kırık yok ama aynanın gömülü olduğu çerçeve ve paneldeki plastik kırıldı.

Fiyat aldım Erbekten 1560...Bayraktar 1600...Far fiyatına dikiz aynası değiştiriyorlar:mad: Sen sanırım kaskonu bozdun...Tutanak tutmuş muydun? Ben mesela kendim hatam olsa da kaskodan yaptırabilir miyim bu değişimi sence?

pepe

Active member
Bu da fotoğrafı

Berkan

New member
Berkan ben de geçen hafta sağ dikiz aynasını geri geri park ederken kolona çarpmak suretiyle hacamat ettim. Ayna ve kapakta çatlak kırık yok ama aynanın gömülü olduğu çerçeve ve paneldeki plastik kırıldı.

Fiyat aldım Erbekten 1560...Bayraktar 1600...Far fiyatına dikiz aynası değiştiriyorlar:mad: Sen sanırım kaskonu bozdun...Tutanak tutmuş muydun? Ben mesela kendim hatam olsa da kaskodan yaptırabilir miyim bu değişimi sence?
Güzel zam yemiş valla arada.

Benim durum farklı biraz bana carpan edeni sirketin güvenliği yapıştıgı için yakasına tutanagı tuttum herşeyi hazırladım. götürdüm ozaman en yakın ersu-yurt'a. ordaki hanımefendi t.sig den yaparsam çok beklersin eksper gelecek edecek vs. diye başlayınca. Kaskodan yapalım uyarsa dedi sipariş gecerim yarın gelir takarız dedi kabul etmiştim bende.

O seneki kaskomunda söyle bir güzelliği vardı (anadolu olması lazım) 1 sene içinde 1 defaya mahsus olmak üzere 10bin TL ye kadar meydana gelecek herhangibi olayada hasarsızlığı bozmuyordu o yüzden kafam gönlüm rahat yaptırmıştım kaskodan.

T.sigortası karşı tarafın hasarını karşılar kasko kendinin.Sende tabikide yaptırırsın kaskodan boşuna para ödemiyorsun, alkollü yada ehliyetsiz olmadığın sürece ödemek zorunda.

Buarada senin durum okadar vahimmi(en başta kapagı ve camı almayacaksın bende kapagın boya masrafı vs. vardı) benimkini koca kamyon götürde ondan kendisi camı ve kapıya baglı kısmın şirazesi kaymıştı.

Bu haldeydi

Berkan

New member
@pepe telefonlamı aldın fiyatı.:confused:

1-acaba cama sabit kısımla bu senin hasarlı kısımı beraber satıyorlar heralde

2-benim paramparça aynanın yanında senin şu durumdaki aynaya 1500 1600 isteyeni ıslak odunla kovalamak lazım :D

3-hiç hoşlaşmasamda ersu yada yakın bir servise uğra derim ne diyecekler

pepe

Active member
@pepe telefonlamı aldın fiyatı.:confused:

1-acaba cama sabit kısımla bu senin hasarlı kısımı beraber satıyorlar heralde

2-benim paramparça aynanın yanında senin şu durumdaki aynaya 1500 1600 isteyeni ıslak odunla kovalamak lazım :D

3-hiç hoşlaşmasamda ersu yada yakın bir servise uğra derim ne diyecekler
Fotoğraf attım servise ve telefonla aldım her iki fiyatı da...

1-Dediğin gibi kapak dışında dikiz aynası yekpare olduğu için ve tamiri de söz konusu olmadığı için komple değişim gerekiyor. Ya da böyle kullanacağım bilmiyorum. Katlanmasında ve aynanın hareketlerinde bir sorun yok

2-Katılıyorum:D

3- Sizin tecrübelerinizden sabit Ersuyurt evlerden ırak olsun :D

Çıkma araştıracağım bulursam uygun yollu bişey :confused:

Berkan

New member
:D @pepe

3- Adamlar bana bozuk ayna taktı(olabilir mekanik birşey sonuçta sıfır acılmasına ragmen) e dedim bu bozuk, garantiye sormam lazım dedi bide yüzsüz yüzsüz dalgamı geciyosunuz dedim neyin garantisi 0 takılan aynanın :D neyse uzamadın 3-5 gün sonra yeni ayna geldide değişmişti tekrar

çıkmada bakın tabide; kafanı bulandırmıyım ama kaskoya okadar para veriyosun/veriyoruz bu gibi durumlar için bence yaptır gitsin derim nekadar artabilirki 1000 olsa 1500 e çıkartsın seneye tertemiz geçirirsen düşer hasarsızlık indirimden zaten..