2012 pro ceed ön amortisör

Sam

New member
çıkma yeni kasa pro ceed ön iki amortisör arıyorum coilover için eğer denk gelirseniz yada bildiğiniz varsa yada uygun fiyata sıfırda olur farketmez önemli olan uygun bişeylere bulmak sonuçta üzerinde oynancak. denk gelen olursa benle paylaşırsa sevinirim ;)

ceronimo1978

New member
Ynt: 2012 pro ceed ön amortisör

Sam ya şu coilover olayını biraz açarmısın lütfen. Ama detaylı olsun genel mantığını biliyor çoğu kişi. Mesela ne kadar ücrete nerde yapılıyor, araca artıları ve eksileri nelerdir?

selamlar

Sam

New member

şimdi abi eksilerini söyliyim önce. bizim araçlara türkiyede marka coilover yok eğer getirirsekte 3000tlden aşa olmaz ben 1000liraya kendi amortisörlerime 1200tlye çıkma amortisöre yaptırcam (amortisörü amörtisörcü bulursa tabi o fiyat). eksilere devam edelim el yapımı olduğu için tamamen güven meselesi yaptırdığın kişiye güvenmen gerekiyor. bende uzun zamanlar araştırmam ve test etmem sonucu kartal sanayideki murat amortisörde yaptırıcam. daha önce 2 araç yaptık 2010 toyota corolla, 2008 ford fiesta ikisinede bindim kullandım yumuşaklık süper ( corolla 8 fiesta 9.5cm basık olduğu halde sanki 3.5cm yay var gibi) artıları ise otoparkta sokakta aracı krikoyla kaldırarak indirip kaldırabiliyoruz. ikinci artı olarak bana 2.5 cm 3.5cm spor yaylar yetmiyo geçmişten beri sürüngenciydim hala öyle devam etmek istiyorum spor yaya 500 verip 200tlye biraz daha presletip 100tlde montaja verip 800tlye yapıcağıma 1000tlye coilover yapar istediğimde kaldırır indiririm. uzun yola çıkarken biraz kaldırır şehir içi indiririm. artı olarak yol tutuşunuda denedim baya tatmin etti beni. rahatlık konfor ve yol tutuş olarak murat amortisör hoşuma gitti yoksa kolay kolay daha 3 aylık arabaya kıyamazdım abi takır tukur seste yok araçlarda gayet güzeller. diyeceklerim bu abi benim düşüncelerim 8) :D

ceronimo1978

New member

sam çok saol bilgiler için. Benim araçta biliyorsun buluşmada görmüştün 3.5 cm eibach yay var. Ancak şehir içinde bozuk yollarda aşırı hoplatoyor. Asfaltta ise ağlatıyor sıkıntı yok. Ama şu bozuk yoldaki hoplatma olayını coilover ile aşabilecekcek bende yaptirayım diyorum. Yoksa bizim hatun aracı sattıracak bana. yorumlarını bekliyorum.

teşekkürler bu arada önceki güzel ve anlaşılır yazın için

Sam

New member

ben teşekkür ederim erkan abi. fiestada 5cm yay+2.5cm pres vardı şahin gibi sekiyodu araba coilover yaptık çok daha rahat oldu. corollada ise 3.5 cm yay 2 cm pres vardı corollanın sahibi 8cm bastı arabayı biraz daha konfordan ödün verdik dedi ama yinede konforlu 8cm e göre bakalım ben konforcu biri değilim yol tutuşum ve görüntüm olsun yeter. murat amortisör sana kendi yaptığı spor yayı takacak ön arkaya ve amortisörlerini ayarlı yapacak böyle olunca spor yaydaki gibi amortisör boşluğu olmicak arabada çukurlara girince tak tuk vurmicak(şahsen benim beklentim bu denemekten zarar gelmez.) çok araştırdım ama coiloverlı bi pro-ceed bulamadım eğer olsaydı fikrim olurdu ama bakalım deneme yanılma yapıcaz inşallah memnun kalırım.

erendurmus

New member

[quote author=Sam link=topic=1071.msg29006#msg29006 date=1331067352]
ben teşekkür ederim erkan abi. fiestada 5cm yay+2.5cm pres vardı şahin gibi sekiyodu araba coilover yaptık çok daha rahat oldu. corollada ise 3.5 cm yay 2 cm pres vardı corollanın sahibi 8cm bastı arabayı biraz daha konfordan ödün verdik dedi ama yinede konforlu 8cm e göre bakalım ben konforcu biri değilim yol tutuşum ve görüntüm olsun yeter. murat amortisör sana kendi yaptığı spor yayı takacak ön arkaya ve amortisörlerini ayarlı yapacak böyle olunca spor yaydaki gibi amortisör boşluğu olmicak arabada çukurlara girince tak tuk vurmicak(şahsen benim beklentim bu denemekten zarar gelmez.) çok araştırdım ama coiloverlı bi pro-ceed bulamadım eğer olsaydı fikrim olurdu ama bakalım deneme yanılma yapıcaz inşallah memnun kalırım.
[/quote]
selman bu olay ne durumda ?

Sam

New member

Air ride a kaydim onun icinde beklemedeyim bi kac calismalar var olursa yapacagim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Srhn

New member

[quote author=Sam link=topic=1071.msg48223#msg48223 date=1352870571]
Air ride a kaydim onun icinde beklemedeyim bi kac calismalar var olursa yapacagim

[/quote]

air ride baya pahalı bi sistem diye duydum 7-8 bin civarı doğrumudur?

c@n

Super Moderator

Selman istediği zaman kaldıracak istediği zaman indirecek..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D arabayı..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

gejder

New member
Ynt: Ynt: 2012 pro ceed ön amortisör

[quote author=c@n link=topic=1071.msg1#msg1 date=1352875460]
Selman istediği zaman kaldıracak istediği zaman indirecek..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D arabayı..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D
[/quote]
Abi bu kalkmiyo yaaa diye gelmez insallah ;D;D;D;D;D;D;D

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

c@n

Super Moderator

Belli olmaz Selman ın işleri..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

gorkemsin

New member

Arkadaşlar, yeni ceed concept manuel alarak aranıza katıldım.

Sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Bir sorum olacak. İlk 2 günden sonra , aracı çokda nazik kullanmama rağmen ön konsoldan veya arkasından tam çözemedim bir ses geliyor. Ne zamanki sokak arası yola girdiğimde yama bir asfaltın üzerinden geçerken ince bir tıkırdama sesi geliyor. Aracım daha 5 günlük. Benzer bir tecrübe yaşayan varmı?

Saygılar

rayen

Super Moderator

Öncelikle hoşgeldiniz. Üye tanıtma formunu doldurursanız memnun oluruz.
http://www.ceedclubtr.com/yeni-uyelerimizin-dikkatine-tanitim-bilgi-formu-t11.0.html;new
Sorunuza gelince tıkırtı mı? Gıcırdama mı? bunu bir netleştirin. Gıcırdama tabir ettiğimiz ses geliyorsa ne yazik ki ön konsoldan geliyor. Ben 2 yıldır o sesi duyuyorum. Cam ızgarasından şüphelenip ızgarayı söktürdüm ama ses kesilmedi. Konsolu da elletmeye gönlüm razı olmadığından sesle birlikte yaşamaya devam ediyorum. Sürekli olmadığı için artık takmıyorum.

gorkemsin

New member

Rayen,

evet tıkırtı denmez, çıtırtı daha doğru veya gıcırtı. Bencede konsoldan geliyor. Hatta konsolun ortasına elimle bastırdığımdada benzer ses aldım. yumuşak plastik olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Aslında uzun vadede daha iyi olabilir konsolun yumaşak olması. bilemiyorum galiba bende alışacağım. daha evvel bende astra vardı ve ben astradan bu sese alışık değilim. hoş astradan çok daha üstün yanları var ama. galiba alışacağız.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Ortadaki havalandırma kanallarının oradan mi geliyor ses

gorkemsin

New member

josef walla tam emin değilim. anlamam için biri arabayı kullanacak ve bende arabayı dinleyeceğim ayrıntılı. küçük bir ses. bazen havalandırmanın oradan bazen kaputun altından amortisördenmi geliyor diye şüphe ediyorum. hafif yamalı yollarda oluyor. sizdede oldumu benzer bir durum?

Sam

New member

Eger yeni pro geldiginde alamazsam bu arabayi yeni pro haline getrcem o zaman kimseye ne araba yurumuyk dicem yede inip kalkmiyo dicem. Simdiden yaza para biriktirmem lazim.:D:D:D